Very Senior Developers

Razem z IGT stworzyliśmy projekt Very Senior Developers- Jego ideą jest integracja i wspólne nabywanie umiejętności cyfrowych przez osoby z różnych pokoleń (seniorów i dzieci), które mają odmienne doświadczeniach w korzystaniu z nowych technologii.

Cyfrowe Historie

II Edycja Projektu Very Senior Developers: Cyfrowe Historie
Duże zainteresowanie projektem Very Senior Developers i jego pozytywne efekty, zainspirowały
jego pomysłodawców do dalszego rozwoju tego przedsięwzięcia. Podczas drugiej odsłony akcji
postanowiono połączyć w ramach edukacji cyfrowej dwie grupy: seniorów oraz dzieci z domów
dziecka. Obejrzyj filmik o projekcie!
Partner projektu: Stowarzyszenie Nadzieja na Mundial

patronat projektu:

PIERWSZA EDYCJA

Pierwsza edycja projektu ruszyła we wrześniu 2016 roku. Nauczyliśmy programowania grupę, która troszczy się o dzieci tak mocno jak rodzice. Połączyliśmy dwa pokolenia o zupełnie różnych doświadczeniach z nowymi technologiami. Sprawiliśmy, że tablet przestał być między nimi barierą. Stał się wspólną przestrzenią do nauki i zabawy.
Na specjalnym szkoleniu zapoznali się z obsługą tabletu i aplikacją ScratchJr. Sprawiliśmy, że tablet przestał być barierą między dwoma pokoleniami o zupełnie różnych doświadczeniach z nowymi technologiami. Stał się dla nich wspólną przestrzenią do twórczej nauki przez zabawę. Obejrzyj filmik

MATERIAŁY EDUKACYJNE

Przygotowaliśmy dla rodziców i nauczycieli bezpłatny mini-podręcznik jak zacząć uczyć najmłodszych programowania. To nie tylko wskazówki gdzie znaleźć darmowe narzędzia, ale również jak zachęcać dzieci do nauki gdy nie jest się programistą.

DLA MEDIÓW