Kursy programowania – Żory

Kategoria:

Opis

Kursy programowania w Żorach!

Zapraszamy na kursy Kids Code Fun w Żorach realizowane przez Robiboki. W ofercie kursy:

  • Junior Coder / 5-7 lat,
  • Coder Level 1 / 8-12 lat,
  • Coder Level 2 / 8-12 lat,
  • Robotyka / 8-12 lat.

Szczegółowe informacje i zapisy: www.robiboki.pl

Junior Coder

ScratchJr nawet te dzieci, które nie potrafią jeszcze czytać, tworzą i dzielą się interaktywnymi historiami i animacjami na tabletach. To świetny sposób, by ćwiczyć algorytmiczne myślenie niezbędne każdemu programiście. Podczas zajęć dzieci poznają podstawy ScratchaJr i zaprogramują swój pierwszy projekt. Efektem ich pracy będzie animacja, w której ruch postaci zaprogramują samodzielnie uczestnicy.

Coder Level 1

Scratchu dzieci tworzą i dzielą się interaktywnymi historiami, animacjami i prostymi grami na laptopach. To świetny sposób, by wejść do świata programowania. Podczas zajeć dzieci poznają podstawy Scratcha i zaprogramują swoją pierwszą interaktywną animację. Zrozumieją czym jest programowanie i stworzą pierwsze skrypty. Efektem ich pracy będzie muzyczna animacja, w której bohaterów zaprogramują uczestnicy warsztatów.

Coder Level 2

Zajęcia programowania dla dzieci w Scratch, oraz kolejny krok dla Twojego dziecka na programistycznej ścieżce. Zajęcia przeznaczone są dla uczniów, którzy znają już środowisko Scratch i potrafią samodzielnie w nim pracować tworząc proste animacje. Na zajęciach dzieci tworzą i dzielą się interaktywnymi historiami czy animacjami. Podczas zajęć uczniowie będą projektować własne gry, poznają nowe pojęcia: tablice, równoległość zdarzeń czy refaktoryzacja.

Robotyka

Razem ze Skriware i zespołem naukowców STEAM  zbudujemy marsjańskiego łazika w całości składającego się z elementów wydrukowanych na drukarce 3D. Jednocześnie oprogramujemy go, aby wykonywał kolejne misje na Czerwonej Planecie. Zajęcia nie wymagają wcześniejszych kursów programistycznych. W przystępny sposób wprowadzają do platformy Arduino, która może być wykorzystywana w bardziej profesjonalnych zastosowaniach.

Zapisz dziecko